Urodzony 4 stycznia 1963 roku w Lipsku . Niemiecki muzyk metalowy , wokalista , lider . Jest autorem większości tekstów i piosenek Rammstein . Jego rodzicami są Werner Lindemann , pisarz
(zmarł w 1993 roku) i Brigitte „Gitta” Lindemann, dziennikarka radiowa. Ma młodszą o sześć lat siostrę Saskię. Wychował się w Wendisch Rambow , małej wiosce położonej osiemnaście kilometrów od Schwerina w kierunku Wismar. Stosunki z ojcem nie układały się dobrze, mały Till był często bity przez ojca a kiedy miał dwanaście lat, jego matka rozwiodła się z Wernerem i ponownie wyszła za mąż za Amerykanina. W listopadzie 1993 roku zmarł na raka żołądka jego ojciec. Umierał w domu. Jego była żona i Till czuwali przy nim do końca. To z myślą o zmarłym ojcu powstał tekst utworu Heirate mich, jednak syn nigdy nie odwiedził jego grobu.
Till Lindemann swoją muzyczną karierę zaczął jeszcze w czasach NRD. Na początku zadebiutował w grupie First Arsch, gdzie był perkusistą. Działalność ta nie przynosiła jednak dochodów (mimo, że dawali dość sporo koncertów), więc Till nadal musiał zajmować się wyplataniem koszyków. Dopiero, gdy w 1994 roku wstąpił do Rammsteinu, opuścił swój wiejski warsztat i przeprowadził się do Berlina.
O życiu prywatnym :
W 1985 roku na świat przyszła jego pierwsza córka, Nele, z której matką natychmiast się ożenił. Małżeństwo jednak bardzo szybko się rozpadło i Till przez następnych siedem lat sam wychowywał dziecko. Dopiero po tym czasie, z powodu dużej aktywności w Rammsteinie (pół roku przebywał poza domem), zaczął ponownie dzielić obowiązki rodzicielskie z jej matką. Następnie związał się z kolejną kobietą – eksmodelką Anją Koeseling. Z tego związku pochodzi jego druga córka, Marie-Louise (1993). Anja Koeseling oskarżyła później Tilla na łamach niemieckiego tygodnika, że nigdy nie interesował się ani ich małżeństwem, ani córką. Do tego doszła jeszcze sprawa o pobicie. Jak mówi Anja Koeseling: To zdarzyło się w październiku 1997 roku w Dreznie po koncercie Udo Lindenberga. Till był pijany. W hotelu Hilton uderzył mnie pięścią w nos. Diagnoza: złamanie. Till został skazany i musiał zapłacić 1200 marek odszkodowania. Anja po rozwodzie zachowała nazwisko Lindemann. Zaraz po rozstaniu z Tillem miała romans z kolegą Tilla z zespołu, Richardem Kruspem . Z tego właśnie związku pochodzi Khira „Li” Lindemann, którą można było zobaczyć podczas koncertu Live aus Berlin w czasie wykonywania utworu Tier. Prasa głośno pisała też o romansie Tilla Lindemanna z gwiazdą telewizyjną Jenny Elvers. Podobno dzwoniła ona ciągle do Tilla i nagrywała się na jego automatycznej sekretarce, twierdząc, że nie może o nim zapomnieć. Po tych wszystkich nieprzyjemnych przeżyciach Till stał się bardzo skryty i niechętnie opowiada o swoim życiu prywatnym. Nie lubi udzielać wywiadów. Chodzą jednak słuchy, że ma również syna w Rostoku
Obecnie jest związany z 33-letnią Kostarykanką, z którą, jak powiedział, chciałby się zestarzeć. Nie mieszka już w Berlinie, ale w malutkiej wiosce pomiędzy Wismarem a Schwerinem.
Richard Zven Kruspe
Urodzony 24 czerwca 1967 roku Wittenberge. Niemiecki muzyk , współtwórca i gitarzysta zespołów Rammstein i Emigrate.
W młodości był mistrzem w zapasach (boksie), pracował jako kasjer i sprzedawca. Oprócz tego jest wykwalifikowanym kucharzem. Po ślubie z Caron przyjął nazwiska Kruspe-Bernstein. Richard poznał Caron w Nowym Jorku, a tydzień później oświadczył się jej. Ma córkę, Khirę "Li" Lindemann. Khira otrzymała nazwisko po matce, byłej żonie Tilla Lindemanna, kolegi z zespołu w którym gra Richard. Khirę możemy zobaczyć min. podczas koncertu w Berlinie (Live aus Berlin) w utworze Tier. Z żoną Caron rozwiódł się w 2004 roku. Mają jedno dziecko. Richard ma też syna Merlina, ale nie wiadomo kto jest jego matką.Na początku grał w Orgasm Death Gimmick ; wraz z Oliverem Riedelem i Christophem Schneiderem założyli Rammstein (1993). Potem dołączyli do nich Till Lindemann, Paul Landers i Christian Lorenz. Richarda uznaje się za pomysłodawcę Emigrate i Rammstein.
Christian Lorenz
Urodzony 16 listopada 1966 roku w Berlinie. Niemiecki klawiszowiec ,członek zespołu Rammstein. Uczył się grać na pianinie. Pracował jako sprzedawca gazet, potem przy produkcji i sprzedaży zwojów elektrycznych. Grał początkowo w zespole Feeling B z Paulem Landersem , pózniej dołączył do Rammstein.
Oliver Riedel
Urodzony 11 kwietnia 1971 w Schwerinie. Niemiecki basista, członek zespołu Rammstein.
Wychowywany przez ojca, dopiero w wieku 16 lat poznał matkę; pracował m.in. w restauracji należącej do matki, potem jako tynkarz. W młodości chętnie uprawiał różne dyscypliny sportowe min. surfing na deskorolce. Przeżył tragedię rodzinną w 1988 nagła śmierć jego ojca i brata.
Grał w zespole The Inchtaboktables. W 1993 był jednym z założycieli zespołu Rammstein z Richardem Kruspe i Christophem Schneiderem , ma udział w tworzeniu muzyki zespołu.
Paul Landers
Urodzony 9 grudnia 1964 roku w Berlinie. Niemiecki muzyk, gitarzysta zespołu Rammstein.
Do trzynastego roku życia zajmował się gimnastyką; uczył się grać na wiolonczeli, pianinie i gitarze. Jako 16-latek wyprowadził się z domu, pracował m.in. w charakterze palacza. Karierę muzyczną zaczynał w zespole (który zresztą założył) Feeling B. Z Christianem Lorenzem, później przeszedł do Rammstein. Gra w tym zespole na gitarze elektrycznej.
Przyjął nazwisko żony Nikki Landers. Rozwiódł się z nią w czasie zakładania Rammstein. Ma troje dzieci: dwóch synów i jedną córkę.
Dobrze mówi w języku rosyjskim, dzięki czemu zespół Rammstein ma tak dobry kontakt z rosyjskimi fanami.
Christoph Schneider
Urodzony 11 maja 1966 roku w Berlinie. Muzyk niemiecki, perkusista zespołu Rammstein.
Pochodzi z wielodzietnej rodziny ma pięć młodszych sióstr i starszego brata. W młodości chętnie grywał w piłkę ręczną. Odbył służbę wojskową, następnie pracował jako instalator telefonów. Pierwsze kroki jako perkusista stawiał na podarowanej przez brata konstrukcji z garnków i puszek; grał potem na perkusji w zespołach Die Firma i Feeling B, w 1993 był jednym z założycieli zespołu Rammstein wraz z Richardem Kruspe i Oliverem Riedelem. Christoph Schneider gra na perkusji firmy Sonor, talerzach perkusyjnych firmy Sabian.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz